ÖZEL – Fenerbahçe’de rüya takım yükleniyor! Benzema ile görüşme

Fenerbahçe Kulübü’nde 8-9 Haziran’da gerçekleşecek genel kurulda göreve seçilecek yönetim kurulu yeni sezonda tarihin en önemli takımını kurmaya hazırlanıyor.

AZİZ YILDIRIM, MOURINHO İLE ANLAŞTI

Bu projede iki önemli etken söz konusu. Birincisi bu sezon da şampiyonluğun kaçması ve hasretin 10 yıla yükselmesi. Bir diğer etken de seçim süreci. Başkan Ali Koç yeniden aday oldu. Eski başkan Aziz Yıldırım da 6 yıl sonra adaylığını açıkladı ve teknik adam konusunda dünyanın sayılı isimlerinden biri olan Jose Mourinho ile büyük ölçüde anlaştı.

ALİ KOÇ’TAN KARŞI HAMLE

Başkan Ali Koç benzer şekilde Mourinho ile temaslara başlamıştı. Bunun yanı sıra farklı alternatifler söz konusu olsa da Ali Koç üçüncü kez göreve seçilmesi halinde önemli bir teknik direktörü takımın başına getirecek. Koç yaptığı son açıklamalarda bu hamlenin sinyallerini vermişti.

BENZEMA İLE GÖRÜŞME

Teknik adamdan sonra gündeme futbolcu transferi gelecek. Hatta iki aday da bu konuda çalışmalara başladı. Ali Koç ve Aziz Yıldırım, Benzema başta olmak üzere kendi bölgesinde dünyanın tanıdığı isimlerle görüşmelere devam ediyor.

Bunun yanı sıra sarı-lacivertlilerin zaten iyi ve güçlü bir kadrosu var. Her iki aday da bu sezon 99 puan toplayan kadroyu büyük öçüde korumak istiyor. İskelet kadroyu oluşturan isimlerin büyük bölümü güçlü bir teknik adam gelirse devam etmeyi planlıyor.

TARİHİN EN GÜÇLÜ TAKIMI HAZIRLIĞI

Mevcut kadrodaki yıldız oyuncular hem İstanbul’u hem kulübü hem de taraftarı çok seviyor. İsmail Kartal’ın saha içindeki kararları sonrası yıldızlarla mesafe açılmış ve bazı isimler ayrılık planları yapmıştı.

Ancak iki başkan adayın güçlü takım kuracağını ifade etmesi ve dünyanın önemli teknik adamları ile temasta olması sonrası yıldız isimlerin takımda kalma ihtimalleri arttı. Yeni gelecek dünya çapında isimlerle de sarı-lacivertliler tarihinin en güçlü kadrosunu oluşturmaya aday görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir