General Motors, Tesla’da işten çıkarılan çalışanların peşine düştü

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin nisan ayında 140 bin kişilik küresel işgücünün %10’unu işten çıkaracağını açıklamıştı. Ayrıca bu yaz planlanan staj programlarının da iptal edileceğini duyurdu. General Motors Yetenek Kaynakları Stratejisti Laura del Amo, GM’nin Tesla’nın iptal edilen yaz stajı programındaki öğrencilerle ilgilendiğini belirterek, “Otomotiv topluluğumuzun gücüne inanıyoruz ve çeşitli yetenekleri ekibimize entegre etmeye istekliyiz. Yeni bir staj fırsatı arıyorsanız bizimle iletişime geçin,” dedi.

Tesla’nın işten çıkarma sürecinde, yazılım, hizmet ve mühendislik departmanlarında çalışanlar dahil olmak üzere, elektrikli araç şarj ekibinden en az 500 kişi pozisyonlarını kaybetti. Elon Musk, bu adımı şirketin her beş yılda bir yenilenmesi adına attığını ve organizasyonun yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

General Motors, daha önce de Tesla’nın eski çalışanlarını kadrosuna katmıştı. Detroit merkezli şirket, şubat ayında Tesla’nın eski yöneticisi Kurt Kelty’yi batarya teknolojisinden sorumlu başkan yardımcısı olarak, bir ay sonra ise Tesla’nın Austin Gigafactory’sinin eski başkan yardımcısı J.P. Clausen’ı kadrosuna aldı.

GM, özellikle mühendislik, yazılım geliştirme ve elektrifikasyon alanlarında yetenek arayışında. Stajyer programlarına başvuranları memnuniyetle karşıladığını belirten şirket, otomotiv sektöründe kariyer yapmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir