Dışişleri’nden İsrailli bakanın ‘diktatör Erdoğan’ paylaşımına tepki

Türkiye’yi ‘soykırım yapmakla’ suçlayan İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’a Ankara’dan tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı, Katz’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik paylaşımını ‘gündemi değiştirmeye yönelik faydasız çaba’ olarak niteledi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail Dışişleri Bakanı Katz’ın Sayın Cumhurbaşkanı’mıza yönelik saygısız üslubu ve asılsız ithamları, İsrail’in Filistin’de işlediği suçlarla ilgili gündemi değiştirmeye yönelik faydasız bir çabadır” ifadesi kullanıldı. Açıklamada, şöyle devam edildi:

“Ekim ayından bu yana 40 bine yakın Filistinliyi öldüren ve dün gece bir çadır kampına yönelik saldırıda onlarca masum Filistinliyi barbarca katleden Netanyahu Hükümetidir. Bu suçlara ortak olan herkes, uluslararası mahkemelerde yargılanacaktır. Türkiye olarak adaleti ve Filistinlilerin haklarını savunmaya devam edeceğiz.”

KATZ, NE YAZMIŞTI?

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Soykırımla suçlanması gereken ise Kürt vatandaşlarını katleden, Kuzey Kıbrıs’ı işgal eden, insanlık suçları işleyen diktatör Erdoğan’dır “

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir