CHP’li başkandan tartışılan atama! ‘Bu gençler hiç mi çalışmayacak?’

Baldınızı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na atayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2. bir tartışmalı karara imza attı. Yeğenini Burkent Yönetim Kurulu’na başkan olarak atadı. Kararını “Gençler hiç mi çalışmayacak” diye savunan Bozbey, tepkilerin ardından geri adım attı. Bozbey, yeğeninin istifa ettiğini açıkladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilk iş olarak yeğenini Bursa’da iştiraklardan birisinin başına geçirmek oldu. Bozbey, tepkilerin ardından geri adım attı.

“BURSA’YA HAYIRLI OLSUN”

31 Mart seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Mustafa Bozbey, “Belediye iştiraki Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye yönetim kurulu başkanı olarak yeğeni Furkan Bozbey’i atadı. Furkan Bozbey, göreve gelişini sosyal medyadan, “BURKENT yönetimi Bursamıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. Sosyal medyadan gelen tepkilerin ardından Furkan Bozbey, Instagram hesabını gizliye aldı.

“BU GENÇLER HİÇ Mİ ÇALIŞMAYACAK”

Tepkilerin ardından Mustafa Bozbey, Sözcü gazetesine konuştu. Bozbey, “Bu işe bile, şirketleri denetlerken güveneceğimiz biri. Zaten bu insanlardan oluşturuyoruz yönetimleri. Bu şirketlerin incelenmesi lazım, onun için de güvendiğimiz insanlar olması lazım. Soy isminin Bozbey olması, bu gençlerin orada değerlendirilmesinin önüne geçmemeli. Yeter ki liyakati olsun. Furkan Bozbey benim kardeşimin oğlu. 4-5 yıldır mimarlık yapıyor. Daha işlemler dahi bitmedi. Bunun tartışılmaya açılmasını, gündem olmasını maksatlı buluyorum. İnsan üzülüyor. Bu gençler hiç ni çalışmayacak.” dedi.

“HAYATA GEÇİRMEDİK”

Tepkilerin üzerine bu kez TV 100’e konuşan Mustafa Bozbey, “Bu saate düşündüğümüz bir şeydi, hayata geçirmedik.” dedi. Bozbey, “Sırtımızı yaslayabileceğimiz insanlarla çalışmak istedik. Niteliği, kariyeri desen hepsi tamam. Yeğenim kendi isteğiyle, “Kimseyi zan altında bırakmak istemem, ben de hak etmiyorum bu ifadeleri” dedi ve görevden affını istedi.

2. TARTIŞMALI ATAMA

Ardından Gazeteci İsmail Saymaz’a konuşan Mustafa Bozbey, tartışmalara mahal vermemek adına karardan vazgeçildiğini duyurdu. Aslında bu Bozbey’in 2. atamasıydı. Bozbey, baldızı Sezen Uğurlu’yu da Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na atamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir